Цілющий Гейзер

Гейзер - це дивовижне і надзвичайно красиве явища природи, крім того, він має неоціненні для здоров'я властивості. Про це знали ще люди сивої Античності. Адже купання в гейзері дає можливість об'єднати в собі відразу кілька дуже важливих для здоров'я складових - це і лікувальна вода, і справжнісінький гідромасаж, і ефект сауни. Все це разом дозволяє не тільки зняти втому і напругу, але і вивести з тіла шкідливі речовини, поліпшити кровообіг і оздоровити весь організм.

Влітку 2005 року жителі та гості Херсонської області отримали можливість використати цей дар природи та оцінити всі його цілющі властивості.

Навколо історії виникнення даного гейзера ходить чимало легенд: одні вважають, що його відкрили під час пошуків нафти, але не знайшовши її законсервували свердловину. І лише через деякий час внаслідок випадкового «розтину» з неї ключем почала бути гаряча вода. Інші дотримуються думки, що гейзер почав своє існування ще в 70-х рр., і навіть те, що його заливали бетоном, не завадило могутньому потоку води «вирватися» назовні.

Гейзер знаходиться за 15 км від селища Залізний Порт. На даний момент для відвідувачів функціонують три купальні. Дві з них – із гарячою водою, третя – із лікувальним брудом. Вода в джерелі за щільністю не поступається Мертвому морю, за хімічним складом навіть немає аналогів у Європі. Температура води однакова і взимку, і влітку – 65-70 градусів, серед цілющих елементів у ній присутні йод, бром, бор, калій, кальцій та багато інших солі та мінерали.

Тому, якщо у Вас є проблеми зі щитовидною залозою, опорно-руховим апаратом, дихальними шляхами, центральною або периферійною нервовою системою, або ж просто дається взнаки звичайна напруга – Вам обов'язково потрібно відвідати це йодо-бромисте чудодійне джерело.

Слід зазначити, що купання в ньому – навантаження на організм, тому тут не потрібно перестаратися – 2-3 рази на тиждень буде більш ніж достатньо.

Для того, щоб процедура була найефективнішою, рекомендуємо дотримуватися таких вказівок: кілька разів на день потрібно купатися в джерелі протягом 3-4 хв, тим часом робити 10-15 хв. перерви, у великому ж басейні можна купатися 7-10 хв., перерва - та ж.

Важливо пам'ятати, що не для всіх людей і не завжди води гейзера будуть цілющими. Кому ж і як слід проводити процедури? По-перше, якщо Ви вживали алкоголь – ми наполегливо Вас просимо не занурюватись у воду. Якщо у Вас є проблеми серцево-судинної системи – не знаходитесь у джерелі більше 3-4 хв. без перерви. Також не слід занурюватися у води басейну більше ніж на 10-15 хв.