Заповідник Асканія-Нова

Біосферний заповідник Асканія-Нова – унікальний куточок нашої планети, площею 11 тис.га. Його «творцем» був Фрідріх Едуардович Фальц-Фейн. У 1898 році у своєму родовому маєтку він за власною ініціативою виділив ділянку земель, яка стала основою сучасного найбільшого в Європі заповідного ковильно-типчакового степу.

Крім вищезгаданого степу (якого жодного разу не торкався плуг), до складу «Асканія-Нова» входять зоологічний та дендрологічний парки.

Дендрологічний парк "Асканія-Нова" - єдиний парк на степовому півдні України, де немає природної деревини. Тут відтворено фрагменти природного лісу та багато штучних ставків, полян, острівців та багато інших чудових ландшафтів. І що найголовніше – все це «диво» функціонує за допомогою складної системи штучного зрошення, безперебійна робота якого є обов'язковою умовою тривалості життя «Асканія-Нова».

Асканія – Нова - справжній музей просто неба: тільки тут Ви зможете побачити і пам'ятки історії (стародавні кургани, кам'яні скіфські баби), і різноманітність флори та фауни (понад 400 видів рослин і трав, а також безліч звірів та птахів), а так само унікальні технічні досягнення (штучне зрошення за допомогою складної розгалуженої схеми каналів і ставків).

У заповідному степу росте близько 478 видів трав'янистих рослин, тваринний світ зберіг свою аборигенну фауну (за винятком хіба що деяких ссавців та птахів).

Кожна пора року тут неповторна і чарівна по-своєму: навесні ваше око радуватимуть тюльпани, іриси, астрагали, гіацинти, лютики, гвоздики та ромашки; влітку і восени-сріблястий серпанок ковили і полину. Любителі прохолоди та тіні зможуть відпочити під гілками гостролистого клена, кримської сосни, пірамідального та колоноподібного дубів, ялівцю, в'яза, ялини, ясеня, білої акації, або біля води – під плакучими вербами.

В «Асканії-нова» можна проводити справжню ілюстрацію уроків зоології: тут Ви зустрінете більше 60 видів птахів – білі та чорні лебеді, фламінго, журавлі, дрохви, стрепети, сірі куріпки, багато видів жайворонків, у вольєрах – страуси, ему, нанду , дрохви, фазани, павичі, степові орли, вінценосні журавлі, папуги.

Так само в заповіднику можна переглянути унікальну колекцію тварин: зебри, південно-американські верблюди, індійські та африканські антилопи, олені, лами, шотландські поні, дикі коні – тарпани, американські бізони, кафрські буйволи та багато інших.

Тут зустрічаються і типові жителі степового ландшафту: малий ховрах, степовий сурок, великий тушканчик, заєць-русак, мишоподібні гризуни, а також середні та дрібні хижаки: звичайна лисиця, степовий тхір, ласка.

Щороку понад 150 тис. людей відвідують "Асканію-Нова" та знайомляться з багатствами заповідного комплексу, унікальним куточком природи на таврійській землі.