Чорноморський біосферний заповідник

Чорноморський біосферний заповідник – один із найбільших державних заповідників на території України площею близько 100 тис. га. Розташований на північному узбережжі Чорного моря та островах Тендровської та Ягорлицької заток.

На території заповідника – кілька ділянок, що становлять різновид ландшафтів приморського півдня України: азонального лісостепового, азонального піщано-степового, зонального пустельно-степового, приморського солончакового.

Заповідник є справжнім раєм для тваринного царства півдня, адже є злагодженою системою, яка поєднує найрізноманітніші приморські, прирічні, аренні та материкові природні комплекси з лісовою, лучною, болотяною, водною, степовою та галофітною рослинністю.

Загалом до флори Чорноморського біосферного заповідника входить близько 600 видів рослин, з яких 13 занесено до Червоної книги України.

У заповіднику мешкає 305 видів птахів (з них 57 видів занесено до Червоної книги України), 44 види ссавців, більше 70 видів риб.

Морські острови Смолений, Орлов, Бабій, що входять до складу заповідника, є найбільшим у світі місцем гніздування чорноголової чайки.

Це відповідає основній меті Чорноморського біосферного заповідника, яка полягає в охороні зимових гніздових та перелітних птахів, а також унікальних комплексів піщаних арен та спорожнілих степів Нижньодніпров'я.